דמיינו מטבח עירוני. פתוח וגדול, גמיש ונייד. לוקח קצת מכאן וקצת מכאן, מתובל על ידי העוברים ושבים וסופג טעם מכל פינה. 

דמיינו את ניו יורק ותל אביב. בניינים וגשרים, נהר וים. שתי ערים ענקיות שמבשלות יחד, נכנסות יחד לווק, טועמות יחד.

דמיינו את רעש הרחובות, את השלטים הבוהקים וצבע הגרפיטי על הקירות. דמיינו קולות סקייטבורד משתפשף על המדרכה וכרך רעב.

ג’ירף היא ההיתוך של כל זה. שואבת השראה ממזרח וממערב, מאסיה ומאמריקה, ומתאימה אותה באופן מושלם לישראל. האוכל חי ובועט, היד יציבה אך חופשית ממגבלות, עם מטרה אחת בלבד - שיהיה טעים. זאת העיר שלנו ושלכם. בואו לקחת ממנה ביס.

אחד-אחד, טרי, מהיד שלנו. הגיוזה המפורסמת והאגרול, הוון טון, הדים סאם והאטריות. כל רוטב וכל ביס נלקחים ברצינות, אבל מוכנים עם חיוך ושמחת חיים.

אין פאסט-פורוורד ולא סקיפ, לא קיצורי דרך ולא עיגול פינות. כן יש הקפדה על חומרי גלם, עבודה בלתי פוסקת לשפר גם את מה שלא צריך לשיפור, ואיכות. אבל ג’ירף היא לא פס ייצור ולא בית חרושת. ג’ירף היא בית, ובבית תמיד טעים. 

נקודת הפתיחה של ג’ירף הייתה נודלס-בר תל-אביבי שמציל רעבים וממהרים על רחוב אבן גבירול. משולש אחד, מהירות-זמינות-טעם, משך אותם פנימה. משולש אחר - צלחת עמוקה, אטריות טריות, צ’ופסטיקס שמושכים הכול לפה - השאיר אותם שם, וגם החזיר אותם בכל פעם מחדש. ככה זה כשהקנבס הלבן יודע לקבל כל כך הרבה יצירות.

אפשר לקרוא לזה “Slurp” ואפשר לקרוא לזה “Pull”, אפשר לשאוב ואפשר למשוך, אבל זה לא באמת משנה. כי להרים נודלס מצלחת זאת קצת אמנות וקצת מיומנות, ולעשות את זה טעים כל כך זה בעיקר הרבה מהות. המהות של ג’ירף.

הפסקת צהריים זריזה באמצע יום עבודה או ארוחת ערב משפחתית? פגישה רעבה עם חברים או דייט של נשנוש ודרינק? ג’ירף יודעת לאכול הכול, להאכיל הכול, ולהכיל הכול.

כי ג’ירף היא גם חיה אורבנית מלאת אנרגיה וגם תחנת מילוי מצברים על האוטוסטרדה הבין-עירונית, גם אקסטזה וגם אתנחתא. היא יודעת לחבר גבוה ונמוך, מעוצב וטעים, זה שבוחן וזה שזולל. בסוף, האוכל ידאג להפגיש אותם. חוויה, טעם, ג’ירף.

מה אתם יותר - הפיליפינית החריפה או הקיסרית החדשה? המאלזית או צ’אזה? סינטה סצ’ואן או גיוזה? כל אחד מאיתנו מחזיק אסוציאציה פרטית משלו כשהוא שומע את המילה “ג’ירף”, וכל אחד יודע בדיוק מה מתרחש לו בפה כשהשמות האלה של המנות רצות באוויר. וכמו כל חידון טוב, גם זה של ג’ירף כולל הרבה אפשרויות, והרבה תשובות נכונות.

כי לפעמים אתם צ’אזה ולפעמים קיסרית חדשה, לפעמים הקרייב ככה ולפעמים הפוך. כל אחד והמנה הבלתי נשכחת שלו, כל אחד והטעם האיקוני בפה, והכול ג’ירף.